7.8 C
Skopje

Reja publikon listën; ja kuqezinjtë që do të sfidojnë Islandën dhe Izraelin

𝐓𝐫𝐚𝐣𝐧𝐞𝐫𝐢 𝐑𝐞𝐣𝐚 bëri publike 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐞̈𝐧 𝐞 𝐥𝐨𝐣𝐭𝐚𝐫𝐞̈𝐯𝐞 𝐭𝐞̈ 𝐟𝐭𝐮𝐚𝐫 𝐩𝐞̈𝐫 𝐬𝐟𝐢𝐝𝐚𝐭 𝐞 radhës të kombëares në kuadër të dueleve të Ligës së Kombeve kundër Islandës dhe Izraelit.

 

Në portë do të jenë Berisha, Strakosha dhe Kastrati.

 

Në mbrojtje tekniku Italian ka grumbulluar Hysajn, Arlind Ajetin, Adrian Bajramin, Doka, Ismajli, Balliu, Mihaj, Veseli dhe Lenjani.

 

Në repartin e mesfushës do të jenë të gatshëm: Bare, Asllani, FGjasula, Abrashi, Ramadani, Nedim Bajrami, Laci dhe Cekici.

 

Ndërkohe në fazën sulmeve do të jenë në dispozicion Uzuni, Seferi, Cikalleshi dhe Broja.

 

Problemet me te medha jane ne mbrojtje aty ku mungojne per shkaqe demtimesh dy titullaret Kumbulla dhe Gjimshiti, ndersa ne sulm mundon Rey Manaj.

 

Kuqezinjtë fillojnë grumbullimin ditën e hënë, ndërkohë që të shtunën trajneri Reja do të dalë në konferencë shtyp në mesditë.

 

Takimin e pare kuqezinjte do ta kene ne Izrael ne 24 shtator ndersa me pas do te presim Islanden ne 27 shtator.

 

Nga dy sfidat e luajtura ne qershor, Shqiperia ka grumbulluar vetem 1 pike te marre ne transferte kunder Islandes, ndersa u mposhten nga Izraeli 2 me 1.