7.8 C
Skopje

RMV, 150 të infektuar me kovid në 24 orë – 246 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 150
  • Riinfektime: 27
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 3
  • Të shëruar:  246
  • Testime:  2.290

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është  1.111. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Kumanova, Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 307.967
  • Të shëruar: 297.600
  • Të vdekur: 9.256
  • Testime: 1.986.783

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/