24.8 C
Skopje

Rrezikon seriozisht Erdogan/ Zgjedhjet presidenciale në Turqi: Pas Ince, një tjetër kandidat drejt tërheqjes nga gara

Pas tërheqjes së Muhamer Ince, kandidati i katërt Sinan Ogan, i cili anuloi fushatën elektorale, duket se është në rrugën e dorëheqjes nga zgjedhjet.

Sinan Ogan pritet që nesër në Ankara të bëjë deklarata dhe të shpallë zyrtarisht tërheqjen e tij nga zgjedhjet presidenciale.

Tërheqja e Oganit dhe largimi i Ince, ndryshon në mënyrë drastike peizazhin në zgjedhjet presidenciale turke.

Sipas ekspertëve, sondazhet i japin një epërsi të qartë Kemal Kilicdaroglu ndaj Rexhep Tajip Erdogan./m.j