18.8 C
Skopje

Sanchez bëhet me ekip të ri

schedule19:03 – 7 Gusht, 2022

Kanë mbetur vetëm pak orë para se Alexis Sanchez të bashkohet me Olimpique Marseille. Sipas raportimeve të RMC Sport, burime brenda klubit transalpin bëjnë të ditur se kontrata e sulmuesit me Interin duhet të ndërpritet nesër.

Më pas do të ketë disa çështje personale për të zgjidhur për kilianin, mbi të gjitha një procedurë administrative dhe fiskale që mund të vonojë pak ardhjen e tij.
As ekzaminimet mjekësore dhe as fluturimi nuk janë planifikuar për momentin, por shpresa e Marseile është që sulmuesi mund të mbërrijë në Provence brenda kësaj jave.