16.8 C
Skopje

Shekerinska në SHBA ka takuar Gabriel Escobar-in

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska gjatë vizitës në SHBA ka takuar përfaqësuesin e ri për Ballkanin perëndimorë, Gabriel Escobar, transmeton Alsat.

Në kumtesën e Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se gjatë takimit është theksuar se vendi i Ballkanit Perëndimorë është në Bashkimin Evropian dhe se Administrata e re amerikane dëshiron sa më shpejtë të sheh Maqedoninë e Veriut në procesin e bisedimeve me BE-në.