17.8 C
Skopje

Shkoi në Ohër për modeling, bukuroshja e Miss Universe: Rashë në duart e trafikantëve, ai ishte shqiptar

Histori dramatike! Ajo shkoi në Maqedoninë e Veriut për një punë modelingu, por pas disa ditësh, Viktória Jázmin kishte frikë për jetën e saj. Bukuroshja e Miss Universe Hungaria 2021 ka rrëfyer për Blikk atë që ndodhi një muaj më parë, e sesi i shpëtoi burrit të paraqitur si biznesmen, i cili tashmë po hetohet nga Interpoli.

“Më kërkuan të fotografohesha për një koleksion veshjesh, jo vetëm unë, gjithsej 12 modele morën kontratën. Ekipi ishte ndërkombëtar, ne diskutuam detajet në një grup të përbashkët. Më në fund, një muaj më parë, mbërrita në Maqedoninë e Veriut, në bregun e liqenit të Ohrit, afër kufirit shqiptar,“-tregon Jázmin Viktoria me nervozizëm.

Ambienti ishte i mrekullueshëm, njeriu që e quante veten Jimmy (emri është i ndryshuar për shkak të hetimeve) në fillim ishte i këndshëm, por vetëm pas pak ditësh situata u kthye në një makth për modelen.

“Me të mbërritur, stafi i hotelit më mori pasaportën dhe më pas kudo që shkoja, isha i shoqëruar nga dikush, ata monitoroheshin… Pas pak, klienti im donte të më përqafonte, më kërkoi t’i jepja një puthje, m’u afrua pak me dhunë, por unë nuk pranova,”-tregoi ajo.

Por tmerri nuk mbaron me kaq.

“Ai papritmas u kthye nga unë dhe më tha: po të vrisja pikërisht këtu dhe të hidhja në liqen, askush nuk do ta dinte se ku shkove për 20 vjet. U tremba, por nuk e tregova, por piva dy gota verë. Pas kësaj nuk me kujtohet asgjë nga mbremja, ndoshta ka pasur diçka në pije sepse e humba vetëdijen. Shpresoj të mos ketë ndonjë ndonjë gjë…”

Të nesërmen, vajza e re njoftoi të atin dhe vajzat në grupin e mesazheve se kishte diçka që nuk shkonte, derisa iku vetë nga hoteli.

“Lashë gjithçka në hotel dhe u largova. Familjarët më ndihmuan të kaloja dy netë në një vend të mbrojtur, derisa me koordinimin e autoriteteve, babai erdhi dhe më solli në shtëpi. Ishin 24 orë ferri. Kisha frikë se mos më gjenin. Nuk flija fare, kisha frikë të mbyllja sytë. Ndërkohë, një nga vajzat bëri një kallëzim në Francë dhe Interpoli filloi të hetonte,”- shtoi Jázmin, i cili pranoi se përveç se donte të tërhiqte vëmendjen për faktin se një gjë e tillë e tmerrshme mund t’i ndodhte edhe një modeleje më me përvojë.

Por edhe pse është kthyer në shtëpi, tmerri nuk ka mbaruar për të.

“Që kur jam aktivizuar sërish në rrjetet sociale, ky njeri më ka gjetur dhe po më kërcënon dhe më shantazhon sepse ka regjistrime komprometuese për mua. Unë nuk guxoj të shkoj askund vetëm, po të shoh një person që i ngjan atij, pothuajse më ndalet zemra, kam shumë frikë. Unë informoj të paktën dy persona për çdo lëvizje timen, madje edhe një udhëtim të thjeshtë për blerje,”-e mbylli ajo rrëfimin e saj. Ndërsa shtoi se nuk dëshiron të jetojë me frikë dhe beson se historia e saj do të ndihmojë edhe vajzat e tjera që kanë rënë pre e historive të ngjashme.