18.8 C
Skopje

Si një zog i shkatërroi jetën Ashley Young, askush nuk e beson ish-mbrojtësin e Man United, madje edhe familja

schedule21:34 – 10 Gusht, 2022

Ish-anësori i Manchester United u bë një ikonë e menjëhershme e klubit, duke e shtyrë fort Angel di Maria drejt PSG-së por ai mbahet mend edhe më shumë për një tjetër incident.

Gjatë ndeshjes së Manchester United kundër Swansea City në gusht 2014, Young dukej se kishte jashtëqitje zogjsh në gojën e tij ndërsa u bërtiste me furi shokëve të skuadrës.

Videoja u bë shpejt viralederi në pikën ku me siguri u bë kujtesa kryesore e tifozëve të Young, pavarësisht titullit të tij me klubin në 2013.

Fjalë për fjalë të gjithë, përfshirë familjen Young, besojnë se pëllumbi me të vërtetë e bëri punën e tij të pistë, por vetë futbollisti ka mohuar gjithçka për shumë vite.

“Kjo nuk ndodhi!” Tha Young për UTD.

“Kam folur për këtë, një zot e di për sa kohë. Arriti deri aty sa mendova të jap një intervistë më vete për të thënë që nuk ndodhi.

Kjo video është bërë virale dhe ende po qarkullon tani. Edhe gruaja dhe fëmijët e mi thonë se zogu e bëri atë, por jo, nuk e bëri”.

Producenti i MUTV u pajtua me deklaratën e tij, me gjasë pasi kishte kaluar nëpër filmime kornizë për kornizë, ndërsa shokët e tij të skuadrës e mbështesin atë.

Jesse Lingard njëherë bëri një shaka me Ashley kur një pëllumb fluturoi në fushë gjatë fitores së Manchester United në 2019 ndaj Leicester.

“Sot është një kafshë në fushë! I lumtur që Ashley Young ishte larg tij”. /albeu.com/