0.8 C
Skopje

Sociedad mposht Manchester United, Lazio “poker” ndaj Feyenoord

schedule23:04 – 8 Shtator, 2022

Përfundojnë edhe ndeshjete  mbrëmjes në Europa League dhe Conference League. Bie në sy humbja e Manchester United kundër Real Sociedad, falë një penalltie që u kthye në gol nga Mendez.

Lazio nuk fali kundër Feyenoord, duke fituar 4-2. Luis Alberto hapi serinë e golave, për t’i lënë radhën Felipe Anderson dhe Vecinos, autor i dy golave.

Fitore edhe për Monaco e Nantes, që likuiduan serbët e Crvena Zvezda dhe Olympiacos. Freiburg mposhti Qarabagun, kurse Ferencvaros kampionët e Turqisë, Trabzonspor.

Në Conference League Basel mposhti Pyunik, kurse Ëest Ham likuidoi FCSB me përmbysje me rezultatin 3-1.