7.8 C
Skopje

Sonte në Champions/ Spikat supersfida Inter-Bayern, duel i zjarrtë në “Diego Armando Maradona”

Sot në mbrëmje do të luhen 8 takimet e tjera të Champion League, 7 prej  të cilave do të transmetohen në platformën Tring .

 

Në orën 18:45 do të përballen Ajax-Rangers si dhe Frankfurt- Sportingu i Lisbonës.

 

Ne mbremje ne 21:00 e gjithe vemendja do te jete e perqendruar tek supersfidat Inter-Barcelona dhe Napoli-Liverpool.

 

Ne “San Siro” dueli pritet te jete spektakolar me Interin qe do te kerkoje te ringrihet pas humbjes ne derbi kunder Milanit.

 

Shqetesim per zikaltrit vazhdon te jete mungesa e Lukakut ne sulm, qe do te zevendesohet nga Dzeko.

 

Ne mesfushe Mikhtarian eshte ne avantazh ndaj Barella-s, ndersa De Vrij pritet te ulet ne stol per ti lene vene D’Ambrosios.

 

Tek Bayern mungesa e vetme eshte Sarr, por qe nuk shqeteson aspak bavarezet.

 

Dueli tjeter i grupit eshte ai mes Barcelones dhe Viktoria Plzen.

 

Nje tjeter ndeshje e madhe ne mbremje eshte ajo mes Napolit dhe Liverpool, sfide e cila do te luhet ne “Diego Armando Maradona”.

 

Napoli vjen me entuziazmin e paraqitjes se mire ne startin e kampionatit italian ndonese perballe ka Liverpool, nje nga skuadrat me te forta te Europes.