18.8 C
Skopje

Sot mot i paqëndrueshëm me temperatura deri në 31 gradë Celsius

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në më shumë vende me rreshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 25 deri në 31 gradë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet n 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 30 gradë Celsius.