16.8 C
Skopje

Superkupa e Evropës, Real Madrid-Eintracht Frankfurt: Formacionet zyrtare

schedule20:02 – 10 Gusht, 2022

Real Madrid dhe Eintraht Frankfurt luajnë sot në Helsinki për trofeun e parë të sezonit, Superkupën e Europës.

Madrilenët vijnë në këtë ndeshje si fitues të Ligës së Kampioneve, ndërsa skuadra gjermane si triumfuese në Ligën e Europës.

FORMACIONET ZYRTARE:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Fede Valverde, Benzema, Vinicius.

Eintracht Frankfurt: Trapp; Touré, Tuta, N’Dicka; Knauff, Sow, Rode, Lenz; Kamada, Lindstrom; Santos Borre. /abcnews.al/