4.8 C
Skopje

Taravari mashtroi rëndë Alternativën

Arben Taravari duket se ka mashtruar rëndë Alternativën duke mos u treguar se tek lista e nënshkrimeve bën pjesë edhe Levica, shkruan opinionshqip.live

Zejdi në prononcimin e tij për televizionin Alsat-M dhe Klan TV u shpreh se nuk kanë qenë në dijeni për nënshkrimet e Levicës.

“E para gjithë deputetët kemi qenë të bindur që E Majta nuk nënshkruan. Marrëveshja ishte që do të nënshkruaj LDP-ja, Besa, VMRO-ja dhe ne. Në frymën e kësaj u dakordova që do e jap nënshkrimin”, është shprehur Zejdi.