7.8 C
Skopje

Taravari pranon dështimin në zgjedhje dhe dorëhiqet

Sekretari gjeneral i ASH-së dhe kryetar i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti në parti që e mban si sekretar gjeneral pas dështimit të madh që e kanë pasur për gjitha ciklet zgjedhore deri më tani, pasiqë si parti ato nuk kanë dalë fitues asnjëherë deri më sot. Kjo vjen si përgjegjësi morale si humbës i zgjedhjeve edhe në këtë cikës të lokaleve.

Taravari thekson se nuk do jetë sekretar gjeneral i Aleancës për shqiptarët, duke lënë hapësirë për figura të reja.

https://fb.watch/9Vun2OQLKj/<a href=”https://fb.watch/9Vun2OQLKj/”>https://fb.watch/9Vun2OQLKj/</a>