13/04/2024

Deri të shtunën do të mbajë mot shumë i nxehtë me temperaturë mbi mesatare dhe mesatare, ndërsa të shtunën me erë të fortë jugore. Nën ndikimin e një fronti atmosferik  të shtunën pasdite  dhe në orët e natës moti do të jetë e paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Siç paralajmërojnë nga DPHM, në vende të caktuara do të ketë mot të keq me reshje intensive shiu për një kohë të shkurtër (mbi 20 l/m2 për 6 orë), erë e fortë, shkarkime elektrike më intensive dhe kushte për paraqitje të breshërit.

Deri të shtunën do të mbajë mot shumë i nxehtë me temperaturë mbi mesatare dhe mesatare, ndërsa të shtunën me erë të fortë jugore. Nën ndikimin e një fronti atmosferik  të shtunën pasdite  dhe në orët e natës moti do të jetë e paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Siç paralajmërojnë nga DPHM, në vende të caktuara do të ketë mot të keq me reshje intensive shiu për një kohë të shkurtër (mbi 20 l/m2 për 6 orë), erë e fortë, shkarkime elektrike më intensive dhe kushte për paraqitje të breshërit.