6.8 C
Skopje

Tërmet i fortë në Bosnje, dridhjet e tokës ndjehen edhe në Maqedoninë e Veriut
Një termet i intensitetit të ulët është ndier sonte pas orës 23:00 në Maqedoninë e Veriut, epiqendra e të cilit ishte në Bosnjë e Hercegovinë.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Euromesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte në Bosnje dhe Hercegovinë me magnitudë prej 6.0 shkallësh të Rihterit.