7.8 C
Skopje

Tërmet në Maqedoninë e Veriut
Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë është regjistruar në Maqedonin e Veriut, në orën 18:31.

Termeti është regjistruar 120 km në juglindje të Shkupit e cila buron nga epiqendra e zonës kufitare Pehçevë-Kresnë dhe është ndjerë nga qytetarët e Dellçevës, Berovës, Pehçevës dhe rrethina e zonës.