-1.2 C
Skopje

Tjetër zyrtarizim, Milot Rashica firmos me Galatasaray

schedule10:55 – 9 Shtator, 2022

Galatasaray ka njoftuar një tjetër transferim të rëndësishëm.

Nga Norwich ka mbërritur Milot Rashica i cili është në huazim nga klubi anglez.

Lojtari nga Kosova do të përfitojë 1,5 milionë euro në sezon për një vit te Galatasaray. “Është arritur marrëveshja me futbollistin profesionist Milot Rashica dhe klubin e Norwich City për transferimin e përkohshëm të lojtarit.

“Prandaj, një tarifë neto prej 1.500.000 euro do t’i paguhet lojtarit për sezonin 2022-2023”, thuhet në njoftimin e klubit. /h.ll/abcnews.al