26.8 C
Skopje

Tronditet Dortmundi, zëvendësuesi i Haaland vuan nga një tumor në testikuj

schedule08:19 – 19 Korrik, 2022

Ylli më i ri i Borussia Dormund, i transferuar për të zëvendësuar Halaand, Sebastien Haller, është larguar nga grumbullimi me skuadrën gjermane.

Ai la kampin stërvitor pasi nuk po ndjhej mirë, dhe pas ekzaminimeve mjekësore, përgjigjet ishin të hidhura.

Sulmuesi vuan nga një tumor në testikuj, dhe tanimë do të vazhdojë kontrolle të detajara për të trajtuar këtë problem./abcnews.al