-0.2 C
Skopje

“U desh shumë kohë që truri të funksiononte sërish”, Eminem flet për momentin që desh humbi jetën


schedule19:04 – 9 Shtator, 2022

Eminem ka folur për herë të parë për shkak të mbidozës që për pak i rrezikoi jetën. Reperi 49 vjeçar po luftonte me varësinë ndaj drogës kur u shtrua në spital në dhjetor të vitit 2007 pasi mori një mbidozë metadon. “U desh shumë kohë që truri im të fillonte të punonte përsëri”, tha ai.

Pas kësaj, reperi u shtrua në rehabilitim në prill 2008. Sipas reperit dhe menaxherit të tij, mjekët po testonin medikamente për të ndihmuar në stabilizimin e gjendjes së tij. Eminem pranoi në një intervistë për Vulture në 2017, se muzika që ai krijoi ndërsa po luftonte me varësinë nuk ishte më e mira e tij.

Hapja: Eminem, 49 vjeç, ka folur për mbidozën e tij gati fatale në vitin 2007 në 2007 dhe rrugën pasuese drejt shërimit;  parë në Los Angeles në shkurt

“Encore (albumi para mbidozës së tij) ishte mediokër, dhe me Relapse, – ishte më e mira që mund të bëja në atë moment në kohë,” tha ai. “Isha aq i zhgënjyer sa njerëzit rreth meje menduan se mund t’i kisha shkaktuar vetes dëmtim të trurit. Isha në këtë mjegull të çuditshme për muaj të tërë.”, tha ai.

Mësoni përsëri: Reperi Real Slim Shady rrëfeu pas varësisë dhe detoksifikimit 'u desh shumë kohë që truri im të fillonte të punonte përsëri'

Valium: Gjatë shërimit të tij, mjekët po përpiqeshin të stabilizonin gjendjen e reperit.  Eminem zbuloi se ai po merrte '75 deri në 80 valium në natë' ndërsa punonte në albumin e tij Relapse;  parë në Los Anxhelos në 2005

/abnews.al