3.8 C
Skopje

UEFA “godet” rëndë Rusinë, përjashtohet nga të gjitha garat për sezonin e ardhshëm

schedule18:52 – 2 Maj, 2022

UEFA ka vendosur të zgjasë sanksionet ndaj Rusisë për të gjithë sezonin e ardhshëm, duke përjashtuar kështu ekipet e klubeve dhe kombëtareve, për meshkuj dhe femra, nga të gjitha garat.

Njoftimi i plotë:

“Pas vendimit të 28 shkurtit 2022 për të pezulluar të gjithë përfaqësuesit dhe klubet ruse nga pjesëmarrja në ndeshjet e kompeticionit të UEFA-s deri në njoftimin e mëtejshëm, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s sot mori një sërë vendimesh në lidhje me implikimet e këtij vendimi për garat e ardhshme, në mënyrë që të sigurohet rregullsia e tyre.”

Vijon…