20.8 C
Skopje

VIDEO/ David Silva-Real Sociedad vazhdojnë bashkëpunimin, klubi e prezanton në mënyrë të veçantë

schedule21:15 – 29 Prill, 2022

Real Sociedad dhe David Silva do të vazhdojnë bashkëpunimin mes tyre, të paktën edhe për një sezon tjetër, teksa lojtari ka rinovuar kontratën me skuadrën spanjolle deri në vitin 2023.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, me klubin që ka menduar t’a prezantojë me një video skeptakolare.

Lojtari portugez është kthyer në një futbollist të rëndësishëm për skuadrën spanjolle, pasi ka zhvilluar 43 ndeshje gjatë dy sezoneve, u ka arritur të gjejë 3 herë rrugën e rrjetës në LaLiga.

/f.a/abcnews.al