-0.2 C
Skopje

VIDEO/ Ditë incidentesh, arbitri goditet me shishe në ndeshjen e Europa League

schedule22:42 – 8 Shtator, 2022

Ditë incidentesh në Kupat e Europës ditën e sotme. Pas përleshjeve mes tifozëve në Nice-Koln, një ngjarje në Qipro ka marrë vëmedjen.

Pas golit të dytë të skuadrës moldave, që nuk e kishte në stol Regi Lushkjen sot, tifozët vendas nuk janë përmbajtur.

Një prej tyre ka hedhur një shishe me ujë në drejtim të arbitrit anësor, i cili është goditur.

Ndeshja është ndalur në ato momente për t’i dhënë anësorit ndihmën mjekësore dhe pas 10 minutash loja rinisi. / abcnews.al