16.8 C
Skopje

VIDEO/ Dritë në fund të tunelit, futbolli i rikthehet normalitetit në Ukrainë

schedule16:51 – 23 Gusht, 2022

Më në fund futbolli në Ukrainë është rikthyer pas 6 muajsh ndërprerje për shkak të luftës.

Sfida e parë është mbyllur 0-0 mes Shakhtar Donetsk dhe Metalist 1925 e luajtur në stadiumin e zbrazët të “Olympic Stadium”.

Me plot emocione dhe me praninë e ushtrisë, kjo sfidë u hap me himnin ukrainas, teksa lojtarët dhe arbitrat mbanin veshur flamujt e shtetit të tyre dhe gjithashtu një minutë heshtje për të gjithë viktimat e luftës.

Për çdo rast, për futbollistët dhe për stafet e ekipeve është vendosur një vend i sigurt për t’u strehuar në rast të ndonjë alarmi për bombë.

SHIKO VIDEO

SHIKO VIDEO

/f.a/abcnews.al