14/04/2024

ARABIA SAUDITE – Tashmë dihet se kushdo që ka Cristiano Ronaldon është gjithmonë më afër fitores, aq sa ishte edhe në ndeshjen që Al Nassr triumfoi (1-0) kur udhëtoi për në Al Fayha, për ndeshjen e parë të fazën e 16-të të Champions League të Azisë.

Në minutën e 81-të ndërkombëtari portugez mori një pasim nga Brozovic, tashmë brenda zonës kundërshtare dhe gjuajti për herë të parë para se të largohej Stojkoviç, i cili nuk mundi të bënte asgjë për të penguar një tjetër gol gjenial të kapitenit.

Ndeshja ishte gjithmonë e dominuar nga skuadra e Luís Castros, të cilët ishin në gjendje të impononin intensitetin e nevojshëm, për të shpërbërë rrjetin mbrojtës të skuadrës së Al Fayha.

Gjithsesi 45 minutat e dyta ishin më të ngarkuara, veçanërisht kur u afrua pjesa e fundit e lojës, me CR7 dhe Otávio që kryesonin sulmin e Al Nassr. Fitorja, duhet thënë, rezulton e drejtë dhe e lë në avantazh ekipin e Riadit për ndeshjen e dytë, që do të luhet të mërkurën e ardhshme.

B.T (Dosja.al)