24.8 C
Skopje

VIDEO/ Ndeshje e “çmendur” në Bundesligë, Verder Bremen përmbys në 6 minuta Dortmundin

schedule17:57 – 20 Gusht, 2022

Një ndeshje e çmendur është zhvilluar pasditen e së shtunës në “Signal Iduna Park” mes Dortmundit dhe Verder Bremen, ndeshje e cila përfundoi 2-3 në favor të miqve.

Një ndeshje e çmendur duke parë se Verder Bremen arriti të shënojë 3 gola brenda 6 minutash.

Goli i parë u realizua në minutën e 45+2’ nga Brandt, ndërsa goli i dytë i Dortmund u shënua në minutën e 77’ nga Guerreiro. Verder Bremen shënoi golin e parë në minutën e 89’ me Buchanan.

Në minutën e 90+3’ miqtë gjetën barazimin me anë të Schmidt. Verder Bremen nuk u ndal me aq, pasi në minutën e 90+5’ Burke shënoi golin e fitores.

/Abcnews.al/