-0.2 C
Skopje

VIDEO/ Nuk e la të ekzekutonte goditjen e dënimit, reagimi i Reece James ndaj Hakim Ziyech bëhet viral

schedule15:00 – 7 Shtator, 2022

Reagimi i Reece James ndaj refuzimit të Hakim Ziyech për ta lënë të ekzekutojë një goditje dënimi në minutën e 96-të është bërë viral në internet.

Chelsea pësoi humbje 1-0 ndaj Dinamo Zagrebit në ndeshjen e parë të grupit të Champions League, me Mislav Orsic që shënoi golin e vetëm të lojës në minutën e 13-të.

Chelsea pati një goditje dënimi në një pozicion premtues në minutën e gjashtë të kohës së fundit dhe të dy James dhe Ziyech u rreshtuan për ta gjuajtur atë, me Mason Mount gjithashtu të interesuar.

Ishte në një pozicion të mirë dhe James e kërkoi shansin e tij. Por Ziyech nuk lejoi që shoku i tij i skuadrës të kishte një goditje, pavarësisht se pati një goditje të dytë në grup brenda pak minutash.

Kjo bëri që James të shihej duke u mërzitur qartë nga refuzimi i shokut të skuadrës.

/f.a/abcnews.al