0.8 C
Skopje

VIDEO/ Nuk mjafton Ronaldo, Man United dhe Chelsea ndajnë pikët

schedule22:49 – 28 Prill, 2022

Man United është me një këmbë jashtë Champions.

Djajtë e Kuq nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 ndaj Chelsea në Old Trafford.

Chelsea kaloi i pari në avantazh me Alonso në minutën e 60′, ndërsa Ronaldo barazoi 2 minuta më pas por që nuk mjaftoi për të marrë 3 pikët.

Pas 35 ndeshjes, Man United ka 55 pikë, 5 pikë larg Arsenalit që mban vendin e 4 por Topicinjtë kanë dy ndeshje më pak.