16.8 C
Skopje

VIDEO/ Penalltia që u bë virale, kundërshtarët në Australi shkrihen së qeshuri

schedule11:52 – 24 Prill, 2022

Steven Ugarkovic është bërë protagonist në Australi. Mesfushori, i cili ka luajtur edhe në Kroaci me Osijek, ka humbur një penallti për skuadrën e Western Sydney Wanderers.

Mesfushori kishte mundësinë të çonte ndeshjen 1-1 në fundin e pjesës së parë, por në momentin e goditjes i ndodhi ajo që nuk pritej.

Ugarkovic rrëshqiti dhe topi shkoi jashtë, çka shkaktoi të qeshura në stadium dhe të lojtarët e Wellington Phoenix, që në fund fitoi 1-0. / abcnews.al