13.8 C
Skopje

VIDEO/ Përplasje Messi-Ramos në stërvitje? Ndërhyrja e spanjollit nuk pritet mirë nga argjentinasi

schedule20:10 – 25 Korrik, 2022

Kur Messi firmosi për PSG verën e kaluar, kishte një pyetje në mendjen e të gjithëve: a do të ishte në gjendje të linte pas të kaluarën e tij me Sergio Ramos?

Dy lojtarët kishin një rivalitet të ashpër kur luanin respektivisht për Barcelonën dhe Real Madridin. Sa herë që dilnin në fushë për të luajtur me njëri-tjetrin, ishte gjithmonë e zjarrtë, me argjentinasin që po përpiqej të largohej nga goditjet rrëqethëse të ish-kapitenit të Real Madridit.

Kur Messi iu bashkua klubit parizian, Ramos bëri lëvizjen e parë në rrjetet sociale për të thyer akullin mes dy lojtarëve, duke publikuar një postim në Twitter sipas linjës “kush do ta kishte menduar” me një foto të fanellave të PSG-së pranë njëri-tjetrit. në vitrinën e dyqanit të klubit.

Të dy duket se kanë kaluar çuditërisht mirë këtë sezon dhe duket se kanë një marrëdhënie të mirë pavarësisht një të kaluare disi të ndërlikuar. Megjithatë, në seancën e fundit stërvitore të PSG-së, të dy iu afruan edhe një herë “rivalitetit”.

Ai buroi nga një ndërhyrje e ashpër e Ramos ndaj sulmuesit, i cili qartazi ishte i mërzitur nga kjo. Messi vazhdon t’i hedh një vështrim të zemëruar spanjollit dhe mërmëritë në spanjisht diçka si “qetësohu”.

Ramos më pas tenton të shpërndajë situatën, por Messi nuk ia kthen dhe largohet qartësisht i mërzitur. E gjithë situata të kujtonte ndeshjen e famshme El Clasico në të cilën të dy ishin afër goditjes me kokë me njëri-tjetrin. Mbetet një nga momentet më ikonike në histori e ndeshjes së famshme./ h.ll/abcnews.al