18.8 C
Skopje

VIDEO/ Te Dortmundi raste të tilla i kishte si “buka me djathë”, e pabesueshme çfarë humb Haaland ndaj Liverpoolit

schedule19:26 – 30 Korrik, 2022

Liverpooli dhe Manchester City janë duke u përballur në “King Power Stadium” në kuadër të Superkupës së Anglisë.

Pjesa e parë ka përfunduar me avantazhin minimal të “The Reds”, teksa “citizens” nuk ditën t’i shfrytëzonin rastet e krijuara.

Një rast flagrant e ka humbur edhe Erling Haaland teksa ishte i vetëm përballë me portën.

Raste të tilla, superylli norvegjez në kohën e tij te Dortmund i kishte si “buka me djathë”./abcnews.al