27.8 C
Skopje

Zbulohet emri që Pippa Middleton do t’i vendosë vajzës së saj


schedule08:15 – 26 Korrik, 2022

Motra e Dukeshës së Kembrixhit, Pippa Middleton mirëpriti fëmijën e saj të tretë pak javë më parë, një vajzë e shëndetshme. Sipas The Mail Online, Pippa Middleton dhe bashkëshorti i saj zgjodhën ta quanin vajzën e tyre Rose.

38-vjeçarja Pippa Middleton dhe bashkëshorti i saj zgjodhën për fëmijën e tyre të parë, emrin Arthur Michael William Matthews, i cili erdhi në jetë më 15 tetor 2018 dhe për vajzën e tyre, emrin Grace Elizabeth Jane, e cila lindi në 15 mars 2021.

Shtatzënia e tretë e Pippës u mbajt e fshehtë dhe u zbulua pak para se ajo të lindte anëtarin e ri të familjes. Ajo së fundmi arriti të marrë masterin e saj në Universitetin e Uellsit dhe madje e uruan nipërit e saj, Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis. “Kam shijuar ekuilibrin mes punës dhe amësisë dhe faktit që i jam rikthyer leximit, shkrimit dhe procesit të të mësuarit ”, tha ajo./abcnews.al