-0.2 C
Skopje

Zyrtare/ Freiburg godet, firmos me Ginter

schedule16:40 – 4 Maj, 2022

Matthias Ginter është lojtari më i ri i skuadrës së Freiburg për sezonin e ri. Skuadra gjermane ka firmosur kontratë me mbrojtësin.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi i Freiburg nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregon se 28-vjeçari do të mbajë veshur fanellën me numër 28-të.

Kujtojmë se Ginter kërkohej nga skuadra si Juventus dhe Inter në Seria A, ndërsa në garë për shërbimet e mbrojtësit gjerman ishin edhe Barcelona dhe Arsenali.

/f.a/abcnews.al