18.8 C
Skopje

Zyrtare, Samuel Umtiti huazohet për një sezon në Serie A

schedule11:23 – 25 Gusht, 2022

Samuel Umtiti largohet nga Barcelona. Qendërmbrojtësi është huazuar në Serie A dhe do të jetë shok skuadre me Kastriot Dermakun.

Klubi katalanas ka dalë me njoftim dhe bën me dije se francezi do të jetë pjesë e Lecces deri më 30 qershor 2023.

Për italianët ky është një përforcim me vlera, ndërkohë që Umtiti do të ketë mundësinë të luajë dhe të rivlerësohet në treg sërish. / abcnews.al