15.8 C
Skopje

ZYRTARE/ Sevilla nënshkruan me Isco Alarcon

schedule14:26 – 8 Gusht, 2022

Ekipi i Sevillas më në fund ka zyrtarizuar Isco Alarcon si lojtarin më të ri të tyre.

Spanjolli kaloi në “Sanchez Pizuan” si lojtari i lirë, pasi përfundoi në qershor kontratën me ekipin e Real Madridit.

Më parë ekipi i Sevillas kishte bërë dy njoftime për mesfushorin, një që është arritur marrëveshja dhe paraditen e sotme për kalimin me sukses të testeve mjekësore, ndërsa tani zyrtarizimi.

Isco ka nënshkuar një kontratë dy-vjeçare me epikin e drejtuar nga Lopetegui./abcnews.al